Boya Badana Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

09.01.2020
Boya Badana Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir? Evinizin boyasını yenilemek istediğinizde veya rengini tamamen değiştirmek istediğinizde yapacağınız renk seçimi, boya türü, evin konumu, duvarların aldığı ışığı bilerek seçim yapmak çok önemlidir. Boya badana yaptırmak isteyen insanlar genellikle sadece renk seçimini düşünüyor fakat güzel bir sonuç almak için sadece renk seçimi değil diğer tüm etkenlerin de düşünülere işinde uzman boyacılarla birlikte çalışıp boya badana yaptırmanız güzel sonuç almanız için çok önemlidir. Profesyonel boyacılardan yardım almanız çok önemlidir. Duvar boyamak zahmetli ve uzmanlık isteyen bir iştir. İşini iyi yapan bir boyacı ustası evinizde yapmak istediğiniz değişikliği en iyi şekilde uygulayacaktır. Size alt tarafta bahsedeceğimiz bir kaç önemli noktalar boya yaptırmadan önce kesinlikle dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. Duvarlarınızı kendiniz boyamak isterseniz, boya yapmak için elinizin yatkın olduğunu düşünüyorsanız da yine de işinde uzman olan boya, boyacı ustalarından destek almanız çok önemlidir. Boyanacak yerlerin yapısı çok önemlidir. her boya bütün duvarlara uygulanamayabilir; kullanılan malzemeler, evin bulunduğu konum, odada rutubetin olup olmaması gibi bir çok neden vardır.
Bazı duvarların her boyayı kabul etmediği görünür. Bunun nedeni ise, yukarıda bahsettiğimiz yerlerin yapısına uygun boyaların kullanılmamasıdır.Bu sebeple boyanacak duvar için en uygun boya seçilmelidir. Profesyonel boyacı ustalarımız sizlere boya seçiminde, renk seçimlerinizde tavsiyeler verip en iyi sonuca ulaşmanız için yardımcı olacaklardır. Boyanacak duvarlarda ışığın etkileri Duvarların aldığı ışıklar, renkleri yansıtacağı için boyanacak duvarların rengini seçerken aldığı ışığa göre bir seçim yapmanız çok önemlidir.
ışığı az alan bir duvarda koyu renkler daha da koyu gözükecektir veya ışığı çok alan bir duvar açık rengi daha da açık gösterecektir. Gün ışığı farklıdır, gece ışığı farklıdır. Tüm bu detaylara dikkat edilmelidir.
Ayrıca sadece ışık rengin yansımasını etkilemez, boyanın yapısal çeşidi de etkiler. Parlak, ipeksi mat, yarı mat ve mat duvar boyası seçenekleri bu yüzden vardır. tüm boyalar doğru ışık aldığında daha güzel görünür ve yansır.
SOSYAL MEDYA
İSTANBUL BOYACI Yenimahalle 1524 No'lu Sk. No: 20 Kat: 1 Daire: 2 Bağcılar - İstanbul / TÜRKİYE 0533 332 5362 - istboyaci34@gmail.com